Haber

Gazeteci Tolga Şardan Sincan Cezaevi’nden İstanbul’a nakledildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında 1 Kasım’da Ankara’da tutuklanarak Sincan Cezaevi’ne gönderilen T24 yazarı Gazeteci Tolga Şardan, bugün İstanbul’a sevk edildi.

T24’ün haberine göre, soruşturmayı başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Şardan’ın bu akşam İstanbul’a gönderildiği öğrenildi. Şardan’ın Silivri Cezaevi’ne nakledilmesi bekleniyor.

Ne oldu?

Tolga Şardan: “MİT’in Cumhurbaşkanlığına sunduğu ‘adli rapor’da ne var?” başlıklı yazısının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca resen başlatılan soruşturma kapsamında 1 Kasım’da Ankara’daki evinden gözaltına alınmış, savcının internet üzerinden aldığı ifadesinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. SEGBİS Ankara Adliyesi’nde.

Şardan, sevk edildiği İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği’nce, Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 217/A maddesi uyarınca “Kamuoyunu yanıltıcı bilgi vermek” suçundan tutuklandı. Kanun, “Sansür Kanunu” olarak da bilinir.

“MİT’in Cumhurbaşkanlığına sunduğu ‘adli rapor’da ne var?” Şardan’ın tutuklanma nedeni olarak 31 Ekim tarihli tutanak öne sürüldü. başlıklı yazısına erişim, tutuklanmasından bir gün sonra, 2 Kasım’da engellendi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu